Rahtialusliikenne
Reitit ja aikataulut
Terminaalipalvelut
Palvelut
Asiakaspalvelukeskus
ESBJERG–IMMINGHAM

Perävaunut

Lämpösäädellyt perävaunut

Vaaralliset

Itse ajettavat

ISO-kontit

Lämpösäädellyt kontit

Liikkuvat koneet

Liikkuvat koneet

Esbjerg–Immingham

Lataa aikataulu
SAILING-TIME: 18,5 tuntia

DEPARTURES

Maanantai 20:30
Tiistai 20:30
Keskiviikko 20:30
Torstai* 20:30
Perjantai 20:30
Lauantai** 20:30

ARRIVALS

Tiistai 14:30
Keskiviikko 14:30
Torstai 14:30
Perjantai 14:30
Lauantai 14:30
Sunnuntai 15:30

Ota huomioon, että aikataulussa voi olla poikkeuksia Tanskan ja Ison-Britannian pyhäpäivien johdosta.

* Määristä riippuen

** Aikaraja klo 17.30 (Keski-Euroopan aikaa)

CUT-OFF-TIMES

Itse ajettavat: 2 tuntia ennen lähtöä

Perävaunut: 2 tuntia ennen lähtöä

Nostettavat lastit: 3 tuntia ennen lähtöä*

Vaaralliset perävaunut: Ota yhteyttä paikalliseen asiakaspalveluun

Lauantaisin: 17.30 CET pyörillä varustetulle rahdille

*Nosturit suljettu viikonloppuina ja yleisinä vapaapäivinä

Oletko uusi asiakas?

Kun kerrot kuljetustarpeesi, toimitamme sinulle tarjouksen.

PYYDÄ TARJOUS

Varaa ja seuraa

Helppokäyttöinen verkkovarausjärjestelmämme toimii millä tahansa laitteella, joten voit varata, päivittää ja seurata toimituksia kätevästi.

Varausten hallinta
Tweets by DFDSGroup

ROUTE-OUR-SERVICES

logistics-solutions-customer-support-dfds (small)

Yksityismatkustajien matkustusrajoitukset

DFDS:n rahtisatama Imminghamissa voi ottaa alukseen kaupallisia rahtikuljettajia kuormineen. UKBF:n satamakäytäntöjen vuoksi yksityismatkustajia ei saa enää liikennöidä Imminghamiin, minkä vuoksi emme voi enää ottaa Imminghamista liikennöiviin rahtialuksiin yksityismatkustajia. Matkustajat voivat lukea tarkempia tietoja tarjoamistamme matkustajapalveluista verkkosivustomme matkustajalauttojen osiosta.

ROUTE-CONTACT-US

DSCF1674 dfds, cropped

Esbjergin terminaali

MAPBLOCK-ADDRESS

Multi Terminal BWS, Zodiakvej, 6700 Esbjerg, Tanska

MAPBLOCK-OPENINGHOURS

Pyörälliset yksiköt

Maanantai–perjantai: 4.00–22.00

Lauantai: 8.00–20.00

Sunnuntai: 13.00–20.00

Nostettavat lastit

MMaanantai–perjantai: 7.00–8.30 ja 9.00–17.30

Suljettu viikonloppuisin ja pyhinä

MAPBLOCK-CONTACT

+45 7620 6710

SNB 9852

Immingham

Lue lisätietoja terminaalimaksuista, palveluista ja muusta. 

Immingham Riverside-terminaali

MAPBLOCK-ADDRESS

DFDS Seaways Riverside Terminal, Humber Rd, Immingham Dock, N E Lincs, DN40 2LZ, Yhdistynyt kuningaskunta

MAPBLOCK-OPENINGHOURS

Pyörälliset

Ympäri vuorokauden 7 päivää viikossa

ROUTE-SERVICE-CHARGES

Meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksut

GENERAL-MAY 2020
0 €/Lmn
0 £/Lmn

GENERAL-JUNE 2020
0 €/Lmn
0 £/Lmn

Mikä on meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksu?

Meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksu kattaa vaihtelut laivan polttoaineen hinnassa.

Jos hinta nousee yli tietyn tason, asiakkailta peritään lisämaksu. Jos hinta laskee alle tietyn tason, asiakkaille annetaan hyvitys.

ROUTE-HAZARDOUS-ABNORMAL-LOADS

Pictogram representing GHS hazard divisions 1.1-1.3, explosives

Räjähteet 1,1-1,3

Pictogram with a black flame on a red background, representing GHS hazard 2.1, flammable gasses

Kaasut 2

Pictogram with a black flame on a red background, representing GHS hazard Division 3, flammable liquids

Palavat nesteet 3

GHS hazard pictogram showing division 4 (flammable solids)

Helposti syttyvät kiinteät aineet 4

Pictogram representing GHS hazard Division 5.1, oxidizing substances

Sytyttävästi vaikuttavat (hapettavat) aineet 5,1

Pictogram with a skull symbol representing GHS hazard Division 6.1, toxic substances

Myrkylliset aineet 6

Pictogram representing GHS hazard class 7, radioactive material

Radioaktiiviset materiaalit 7

Pictogram representing GHS hazard class 8, corrosive substances

Syövyttävät aineet 8

Pictogram with a black lines on a white background, representing GHS hazard class 9, miscellaneous dangerous substances and articles

Muut vaaralliset aineet 9

LUE LISÄÄ IMDG-KOODISTA

Erikoiskuormat

  • Koskee yli 14 metriä pitkiä perävaunuja.
  • Koskee yli 17 metriä pitkiä perävaunuja ja rekkoja.
  • Koskee yli 20, 30 tai 40 jalkaa pitkiä kontteja, säiliökontteja ja flättikontteja.
  • Koskee yli 2,6 metriä leveitä yksiköitä.

Usein kysyttyjä kysymyksiä

Tukisivuiltamme saat lisätietoja lisämaksuista, ehdoista, vaarallisista aineista, DFDS:n ympäristövaikutuksista, varausjärjestelmistä ja muista.

DFDS-UK-2018 2595

Oletko uusi asiakas?

Kun kerrot kuljetustarpeesi, lähetämme sinulle tarjouksen.

Logistiikkaratkaisut MatkustajalautatTietoja DFDS:sta (englanniksi)
RahtialusliikenneReitit ja aikataulutEsbjerg immingham
DFDS-puhallusjärjestelmäCookiesOikeudellinen