Rahtialusliikenne
Reitit ja aikataulut
Terminaalipalvelut
Palvelut
Asiakaspalvelukeskus

ESBJERG–IMMINGHAM

Perävaunut

Lämpösäädellyt perävaunut

Vaaralliset

Itse ajettavat

ISO-kontit

Lämpösäädellyt kontit

Liikkuvat koneet

Liikkuvat koneet

Esbjerg–Immingham

Lataa aikataulu
Matka-aika: 18,5 tuntia

Lähtevät

Maanantai 20:30
Tiistai 20:30
Keskiviikko 20:30
Torstai* 20:30
Perjantai 20:30
Lauantai** 20:30

Saapuvat

Tiistai 14:30
Keskiviikko 14:30
Torstai 14:30
Perjantai 14:30
Lauantai 14:30
Sunnuntai 15:30

Ota huomioon, että aikataulussa voi olla poikkeuksia Tanskan ja Ison-Britannian pyhäpäivien johdosta.

* Määristä riippuen

** Aikaraja klo 17.30 (Keski-Euroopan aikaa)

Lähtöselvityksen aikaraja

Itse ajettavat: 2 tuntia ennen lähtöä

Perävaunut: 2 tuntia ennen lähtöä

Nostettavat lastit: 3 tuntia ennen lähtöä*

Vaaralliset perävaunut: Ota yhteyttä paikalliseen asiakaspalveluun

Lauantaisin: 17.30 CET pyörillä varustetulle rahdille

*Nosturit suljettu viikonloppuina ja yleisinä vapaapäivinä

Oletko uusi asiakas?

Kun kerrot kuljetustarpeesi, toimitamme sinulle tarjouksen.

PYYDÄ TARJOUS

Varaa ja seuraa

Helppokäyttöinen verkkovarausjärjestelmämme toimii millä tahansa laitteella, joten voit varata, päivittää ja seurata toimituksia kätevästi.

Varausten hallinta
Tweets by DFDSGroup

Palvelumme

logistics-solutions-customer-support-dfds (small)

Yksityismatkustajien matkustusrajoitukset

DFDS:n rahtisatama Imminghamissa voi ottaa alukseen kaupallisia rahtikuljettajia kuormineen. UKBF:n satamakäytäntöjen vuoksi yksityismatkustajia ei saa enää liikennöidä Imminghamiin, minkä vuoksi emme voi enää ottaa Imminghamista liikennöiviin rahtialuksiin yksityismatkustajia. Matkustajat voivat lukea tarkempia tietoja tarjoamistamme matkustajapalveluista verkkosivustomme matkustajalauttojen osiosta.

Ota yhteyttä

DSCF1674 dfds, cropped
SNB 9852

Immingham

Lue lisätietoja terminaalimaksuista, palveluista ja muusta. 

Palvelumaksut

Meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksut

syyskuu 2020
0 €/Lmn
0 £/Lmn

lokakuu 2020
0 €/Lmn
0 £/Lmn

Mikä meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksu on?

Meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksu kattaa vaihtelut laivan polttoaineen hinnassa.

Jos hinta nousee yli tietyn tason, asiakkailta peritään lisämaksu. Jos hinta laskee alle tietyn tason, asiakkaille annetaan hyvitys.

Vaaralliset kuljetukset ja erikoiskuljetukset

Pictogram representing GHS hazard divisions 1.1-1.3, explosives

Räjähteet 1,1-1,3

Pictogram with a black flame on a red background, representing GHS hazard 2.1, flammable gasses

Kaasut 2

Pictogram with a black flame on a red background, representing GHS hazard Division 3, flammable liquids

Palavat nesteet 3

GHS hazard pictogram showing division 4 (flammable solids)

Helposti syttyvät kiinteät aineet 4

Pictogram representing GHS hazard Division 5.1, oxidizing substances

Sytyttävästi vaikuttavat (hapettavat) aineet 5,1

Pictogram with a skull symbol representing GHS hazard Division 6.1, toxic substances

Myrkylliset aineet 6

Pictogram representing GHS hazard class 7, radioactive material

Radioaktiiviset materiaalit 7

Pictogram representing GHS hazard class 8, corrosive substances

Syövyttävät aineet 8

Pictogram with a black lines on a white background, representing GHS hazard class 9, miscellaneous dangerous substances and articles

Muut vaaralliset aineet 9

LUE LISÄÄ IMDG-KOODISTA

Erikoiskuormat

  • Koskee yli 14 metriä pitkiä perävaunuja.
  • Koskee yli 17 metriä pitkiä perävaunuja ja rekkoja. – yli 2,6 metriä leveät ja 5 metriä korkeat yksiköt.

Usein kysyttyjä kysymyksiä

Tukisivuiltamme saat lisätietoja lisämaksuista, ehdoista, vaarallisista aineista, DFDS:n ympäristövaikutuksista, varausjärjestelmistä ja muista.

DFDS-UK-2018 2595

Oletko uusi asiakas?

Kun kerrot kuljetustarpeesi, lähetämme sinulle tarjouksen.

Logistiikkaratkaisut MatkustajalautatTietoja DFDS:sta (englanniksi)
RahtialusliikenneReitit ja aikataulutEsbjerg immingham
DFDS-puhallusjärjestelmäCookiesOikeudellinen