KÖÖPENHAMINA–OSLO

Perävaunut

Lämpösäädellyt perävaunut

Itse ajettavat

ISO-kontit

Lämpösäädellyt kontit

Liikkuvat koneet

Kööpenhamina–Oslo

Lataa aikataulu
Matka-aika: suunnilleen 19 tuntia

Lähtevät

Maanantai 15:00
Tiistai 15:00
Keskiviikko 15:00
Torstai 15:00
Perjantai 15:00
Lauantai 15:00
Sunnuntai 15:00

Saapuvat

Tiistai 10:00
Keskiviikko 10:00
Torstai 10:00
Perjantai 10:00
Lauantai 10:00
Sunnuntai 10:00
Maanantai 10:00

Lähtöselvityksen aikaraja

Viimeinen saapumisaika: 13:30

Oletko uusi asiakas?

Kun kerrot kuljetustarpeesi, toimitamme sinulle tarjouksen.

Varaa ja seuraa

Helppokäyttöinen verkkovarausjärjestelmämme toimii millä tahansa laitteella, joten voit varata, päivittää ja seurata toimituksia kätevästi.

Ota yhteyttä

Palvelumaksut

Meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksut

syyskuu 2022
12.67 €/Lmn
10.7 £/Lmn

lokakuu 2022
13.21 €/Lmn
11.38 £/Lmn

Mikä on meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksu?

Meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksu kattaa vaihtelut laivan polttoaineen hinnassa.

Jos hinta nousee yli tietyn tason, asiakkailta peritään lisämaksu. Jos hinta laskee alle tietyn tason, asiakkaille annetaan hyvitys.

Vaaralliset kuljetukset ja erikoiskuljetukset

Pictogram representing GHS hazard divisions 1.1-1.3, explosives

Räjähteet 1,1-1,3

Pictogram with a black flame on a red background, representing GHS hazard 2.1, flammable gasses

Kaasut 2

GHS hazard pictogram showing division 4 (flammable solids)

Helposti syttyvät kiinteät aineet 4

Pictogram representing GHS hazard Division 5.1, oxidizing substances

Sytyttävästi vaikuttavat (hapettavat) aineet 5,1

Pictogram with a skull symbol representing GHS hazard Division 6.1, toxic substances

Myrkylliset aineet 6

Pictogram representing GHS hazard class 8, corrosive substances

Syövyttävät aineet 8

Pictogram with a black lines on a white background, representing GHS hazard class 9, miscellaneous dangerous substances and articles

Muut vaaralliset aineet 9

Erikoiskuormat

Alla määritetyt ehdot täyttävät yksiköt katsotaan erikoiskuormiksi:

  • Koskee yli 14 metriä pitkiä perävaunuja.
  • Koskee yli 19 metriä pitkiä perävaunuja ja rekkoja.
  • Koskee yli 20, 30 tai 40 jalkaa pitkiä kontteja, säiliökontteja ja flättikontteja.
  • Koskee yli 2,6 metriä leveitä yksiköitä.
  • Koskee yli 40 tonnin painoisia yksiköitä.

Usein kysyttyjä kysymyksiä

Tukisivuiltamme saat lisätietoja lisämaksuista, ehdoista, vaarallisista aineista, DFDS:n ympäristövaikutuksista, varausjärjestelmistä ja muista.

DFDS-UK-2018 2595

Oletko uusi asiakas?

Kun kerrot kuljetustarpeesi, toimitamme sinulle tarjouksen.