Rahtialusliikenne
Reitit ja aikataulut
Terminaalipalvelut
Palvelut
Asiakaspalvelukeskus
KÖÖPENHAMINA–OSLO

Perävaunut

Lämpösäädellyt perävaunut

Itse ajettavat

ISO-kontit

Lämpösäädellyt kontit

Liikkuvat koneet

Kööpenhamina–Oslo

Lataa aikataulu
Matka-aika: suunnilleen 19 tuntia

Lähtevät

Maanantai 14:00
Tiistai 14:00
Keskiviikko 14:00
Torstai 14:00
Perjantai 14:00
Lauantai 14:00
Sunnuntai 14:00

Saapuvat

Tiistai 09:00
Keskiviikko 09:00
Torstai 09:00
Perjantai 09:00
Lauantai 09:00
Sunnuntai 09:00
Maanantai 09:00

Lähtöselvityksen aikaraja

Viimeinen saapumisaika: 13:15

Oletko uusi asiakas?

Kun kerrot kuljetustarpeesi, toimitamme sinulle tarjouksen.

PYYDÄ TARJOUS

Varaa ja seuraa

Helppokäyttöinen verkkovarausjärjestelmämme toimii millä tahansa laitteella, joten voit varata, päivittää ja seurata toimituksia kätevästi.

Varausten hallinta
Tweets by DFDSGroup

Palvelumme

Ota yhteyttä

Copenhagen Terminal media library

Kööpenhamina

DFDS Trailer Ficaria Seaways 2016 1998

Palvelumaksut

Meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksut

elokuu 2020
0 €/Lmn
0 £/Lmn

syyskuu 2020
0 €/Lmn
0 £/Lmn

Mikä meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksu on?

Meriliikenteen kaasuöljyn polttoainelisämaksu kattaa vaihtelut laivan polttoaineen hinnassa.

Jos hinta nousee yli tietyn tason, asiakkailta peritään lisämaksu. Jos hinta laskee alle tietyn tason, asiakkaille annetaan hyvitys.

Vaaralliset kuljetukset ja erikoiskuljetukset

Pictogram representing GHS hazard divisions 1.1-1.3, explosives

Räjähteet 1,1-1,3

Pictogram with a black flame on a red background, representing GHS hazard 2.1, flammable gasses

Kaasut 2

GHS hazard pictogram showing division 4 (flammable solids)

Helposti syttyvät kiinteät aineet 4

Pictogram representing GHS hazard Division 5.1, oxidizing substances

Sytyttävästi vaikuttavat (hapettavat) aineet 5,1

Pictogram with a skull symbol representing GHS hazard Division 6.1, toxic substances

Myrkylliset aineet 6

Pictogram representing GHS hazard class 8, corrosive substances

Syövyttävät aineet 8

Pictogram with a black lines on a white background, representing GHS hazard class 9, miscellaneous dangerous substances and articles

Muut vaaralliset aineet 9

LUE LISÄÄ IMDG-KOODISTA

Erikoiskuormat

Alla määritetyt ehdot täyttävät yksiköt katsotaan erikoiskuormiksi:

  • Koskee yli 14 metriä pitkiä perävaunuja.
  • Koskee yli 19 metriä pitkiä perävaunuja ja rekkoja.
  • Koskee yli 20, 30 tai 40 jalkaa pitkiä kontteja, säiliökontteja ja flättikontteja.
  • Koskee yli 2,6 metriä leveitä yksiköitä.
  • Koskee yli 40 tonnin painoisia yksiköitä.

Usein kysyttyjä kysymyksiä

Tukisivuiltamme saat lisätietoja lisämaksuista, ehdoista, vaarallisista aineista, DFDS:n ympäristövaikutuksista, varausjärjestelmistä ja muista.

DFDS-UK-2018 2595

Oletko uusi asiakas?

Kun kerrot kuljetustarpeesi, lähetämme sinulle tarjouksen.

Logistiikkaratkaisut MatkustajalautatTietoja DFDS:sta (englanniksi)
RahtialusliikenneReitit ja aikataulutOslo koopenhamina
DFDS-puhallusjärjestelmäCookiesOikeudellinen