Sjöfrakt
Rutter och scheman
Terminaltjänster
Tjänster
Kundcenter

Köpenhamn-Oslo

Trailer

Kyltrailer

Chaufförsbunden

ISO-containers

Kylcontainer

Mobil maskin

Köpenhamn till Oslo

Hämta Tidtabell
Seglingstid: cirka 19 timmar

Avgång

Måndag 14:15
Tisdag 14:15
Onsdag 14:15
Torsdag 14:15
Fredag 14:15
Lördag 14:15
Söndag 14:15

Ankomst

Tisdag 09:15
Onsdag 09:15
Torsdag 09:15
Fredag 09:15
Lördag 09:15
Söndag 09:15
Måndag 09:15

Cut-off-tider

Senaste incheckning 13:30

Ny kund?

Ange dina transportbehov så hör vi av oss med en offert.

Begär en offert

Boka och spåra

Vårt lättanvända bokningssystem fungerar på alla enheter. Du kan boka, uppdatera och spåra skeppningar när som helst.

SKAPA EN BOKNING
Tweets by DFDSGroup

Våra tjänster

Kontakta oss

Copenhagen Terminal media library

Köpenhamn

Oslo

DFDS Trailer Ficaria Seaways 2016 1998

Serviceavgifter

MGO BAF-avgifter

Oktober 2020
0 €/Lmn
0 £/Lmn

November 2020
0 €/Lmn
0 £/Lmn

Vad är MGO BAF?

MGO BAF, eller bunkringsjusteringsfaktor för marin dieselbrännolja, kompenserar för prisändringar för fartygets bränsle.

Om priset stiger över en viss nivå debiteras en tilläggsavgift. Om priset sjunker under en viss nivå minskar tilläggsavgiften.

Farligt och onormalt gods

Pictogram representing GHS hazard divisions 1.1-1.3, explosives

Explosiva ämnen 1.1-1.3

Pictogram with a black flame on a red background, representing GHS hazard 2.1, flammable gasses

Lättantändliga gaser 2

GHS hazard pictogram showing division 4 (flammable solids)

Lättantändliga fasta ämnen 4

Pictogram representing GHS hazard Division 5.1, oxidizing substances

Oxiderande ämnen 5.1

Pictogram with a skull symbol representing GHS hazard Division 6.1, toxic substances

Giftiga ämnen 6

Pictogram representing GHS hazard class 8, corrosive substances

Frätande ämnen 8

Pictogram with a black lines on a white background, representing GHS hazard class 9, miscellaneous dangerous substances and articles

Div. farligt gods 9

Läs mer om IMDG-koden

Projektlast

Enheter som uppfyller nedanstående kriterier anses vara projektlast:

  • Trailrar som är längre än 14 meter
  • Lastbilar och trailrar som är längre än 19 meter
  • Containers/tankcontainers/flak som är längre än 20', 30' eller 40'
  • Enheter som är mer än 2,6 meter breda
  • Enheter som väger mer än 40 ton

Vanliga frågor och svar

Besök våra supportsidor för mer information om tilläggsavgifter, villkor, farligt gods, DFDS miljöpåverkan, bokningssystem med mera.

Ny kund?

Ange dina transportbehov så hör vi av oss med en offert.

DFDS-UK-2018 2595
LogistiklösningarPassagerarfartygOm DFDS (engelska)
SjofraktRutter och tidtabellerOslo kopenhamn
DFDS Whistle-blower systemCookiesJuridisk