Oslo-Copenhagen hero
Köpenhamn-Oslo

Trailer

Kyltrailer

Chaufförsbunden

ISO-containers

Kylcontainer

Mobil maskin

Köpenhamn till Oslo

Hämta Tidtabell
Seglingstid: cirka 19 timmar

Avgång

Måndag* 16:30
Tisdag 15:00
Onsdag* 16:30
Torsdag 15:00
Fredag* 15:00
Lördag* 15:00
Söndag 15:00

Ankomst

Tisdag 10:00
Onsdag 10:00
Torsdag 10:00
Fredag 10:00
Lördag 10:00
Söndag 10:00
Måndag 10:00

*Nedanstående tidtabell kan variera, se aktuell tidtabell via hämtningslänken.

Cut-off-tider

Senaste incheckning 13:30

Ny kund?

Ange dina transportbehov så hör vi av oss med en offert.

Boka och spåra

Vårt lättanvända bokningssystem fungerar på alla enheter. Du kan boka, uppdatera och spåra skeppningar när som helst.

Kontakta oss

Serviceavgifter

MGO BAF-avgifter

Februari 2024
6.37 €/Lmn
5.5 £/Lmn

Mars 2024
7.45 €/Lmn
6.37 £/Lmn

Vad är MGO BAF?

Marine Gas Oil Bunker Adjustment Factor kompenserar för variationer i priset på bränsle till fartyg.

Läs våra BAF-villkor

Vad är ETS?

Avsikten med Emissions Trading System (ETS) är att skapa ekonomiska incitament för rederierna att sänka sina GHG-utsläpp.

Läs om ETS

Farligt och onormalt gods

Pictogram representing GHS hazard divisions 1.1-1.3, explosives

Explosiva ämnen 1.1-1.3

Pictogram with a black flame on a red background, representing GHS hazard 2.1, flammable gasses

Lättantändliga gaser 2

GHS hazard pictogram showing division 4 (flammable solids)

Lättantändliga fasta ämnen 4

Pictogram representing GHS hazard Division 5.1, oxidizing substances

Oxiderande ämnen 5.1

Pictogram with a skull symbol representing GHS hazard Division 6.1, toxic substances

Giftiga ämnen 6

Pictogram representing GHS hazard class 8, corrosive substances

Frätande ämnen 8

Pictogram with a black lines on a white background, representing GHS hazard class 9, miscellaneous dangerous substances and articles

Div. farligt gods 9

Projektlast

Enheter som uppfyller nedanstående kriterier anses vara projektlast:

  • Trailrar som är längre än 14 meter
  • Lastbilar och trailrar som är längre än 19 meter
  • Containers/tankcontainers/flak som är längre än 20', 30' eller 40'
  • Enheter som är mer än 2,6 meter breda
  • Enheter som väger mer än 40 ton

Vanliga frågor och svar

Besök våra supportsidor för mer information om tilläggsavgifter, villkor, farligt gods, DFDS miljöpåverkan, bokningssystem med mera.

DFDS-UK-2018 2595

Ny kund?

Ange dina transportbehov så hör vi av oss med en offert.